
Jeśli posiadasz konto na portalu - zaloguj się, jeśli go nie posiadasz zarejestruj się.
najmniejszy i najlżejszy aparat pełnoklatkowy na świecie
Aparat cyfrowy Sony A7C srebrny body ILCE7C to to najmniejszy i najlżejszy pełnoklatkowy korpus na świecie. Mimo niewielkich rozmiarów jakość fotografii i filmów jest dokładnie taka, jakiej można oczekiwać od aparatu z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu. Szybki, pokrywający rozległy obszar i stabilny system AF pozwala z dużą szybkością wykonywać serie zdjęć. Dzięki regulowanemu nachyleniu ekranu LCD za pomocą Sony A7C jest uchwycić niespodziewaną akcję.
Większa skuteczność przechwytywania światła oznacza wysoką jakość obrazu i małą ilość szumów Większy przetwornik oznacza lepszy obraz. Pełnoklatkowy przetwornik obrazu w aparacie α7C jest znacznie większy od matryc w smartfonach, kompaktowych aparatach cyfrowych, a nawet mających zbliżoną wielkość aparatach APS-C z wymiennymi obiektywami. Przechwytywanie większej ilości światła pozwala uzyskać profesjonalną jakość obrazu z mniejszą ilością szumów i lepiej oddanymi detalami w bardzo jasnych i ciemnych fragmentach.
Pełnoklatkowe przetworniki obrazu pozwalają uzyskać imponujące obrazy o niepowtarzalnych właściwościach. Matryca aparatu Sony A7C ILCE-7C jest ponad dwa razy większa od przetwornika w aparacie APS-C o podobnych wymiarach i nawet 30 razy większa niż przetwornik w smartfonie. Utrwala wspaniałe obrazy o większej głębi i szczegółowości.
Sony A7C jest pomyślany jako nieduży, lekki i poręczny aparat, który możliwościami niczym nie różni się od korpusów pełnoklatkowych. Cel ten udało się osiągnąć dzięki opracowaniu nowych podzespołów mechanicznych, takich jak zminiaturyzowana migawka i moduł stabilizacji optycznej, oraz ulepszeniom w układzie elementów sterujących i konstrukcji.
Zalety pełnoklatkowego przetwornika obrazu w aparacie Sony A7C ILCE7C nie ograniczają się do przechwytywania większej ilości światła. Duże wymiary matrycy i pojedynczych pikseli pozwalają też zwiększyć głębię obrazu, zakres dynamiczny i szczegółowość.
24,2-megapikselowy przetwornik CMOS Exmor R™ i procesor Sony BIONZ X™ zapewniają znakomite odwzorowanie kolorów i szeroki, 15-stopniowy zakres dynamiczny. Pomaga to uzyskać szczegółowe zdjęcia i filmy z płynnymi przejściami tonalnymi w każdym oświetleniu.
Większe piksele w przetworniku oznaczają mniej zakłóceń, a tym samym piękny obraz z większą ilością detali w fakturach i ciemnych fragmentach. Redukcja zakłóceń jest szczególnie wydajna przy średnich i dużych czułościach ISO. Standardowy zakres ISO 100–51 200 można rozszerzyć do ISO 50–204 800.
W aparacie Sony α7C wykorzystano takie same ulepszenia systemu AF, jak w modelu α9. System 4D FOCUS szybko wyszukuje i stabilnie śledzi obiekt w rozległej strefie. Aparat ma łącznie 693 pola AF oparte na wykrywaniu fazy pokrywające około 93% kadru.
Aby ułatwić uchwycenie obiektów w ruchu, aparat Sony A7C pozwala robić zdjęcia seryjne w tempie do 10 kl./s ze śledzeniem AF/AE i do 8 kl./s z podglądem na żywo. Umożliwia też bardzo ciche zdjęcia w tempie do 10 kl./s ze śledzeniem AF/AE.
Aparat Sony A7C srebrny body ILCE7C wyposażono w otwierany na bok monitor LCD o regulowanym kącie nachylenia. Wyświetlany na nim obraz jest dobrze widoczny nawet po podłączeniu mikrofonu, zainstalowaniu korpusu w gimbalu lub wyborze niestandardowej perspektywy. Pojemny akumulator wystarczy na długą sesję, a dzięki gniazdu słuchawkowemu i mikrofonowemu aparat będzie współpracował z ulubionymi akcesoriami. Korpus A7C po prostu idealnie spełnia potrzeby wideoblogerów i innych twórców.
Aparat α7C można z łatwością skonfigurować do zdalnych zdjęć z użyciem Wi-Fi. Pozwala to zdalnie podglądać obraz z aparatu na komputerze, smartfonie lub tablecie, wyzwalać migawkę, zmieniać ustawienia, nagrywać wideoblogi i robić autoportrety.
Zdjęcia i filmy można od razu przesłać do smartfona lub tabletu podłączonego do sieci Wi-Fi 2,4 lub 5 GHz30, aby je obejrzeć, udostępnić i przechować. W pewnych urządzeniach wystarcza do tego jedno dotknięcie, w innych można użyć kodu QR.
Zaawansowana technologia Sony umożliwiła stworzenie teleobiektywu o dużej przysłonie, który pozwala uzyskać zachwycającą rozdzielczość na obszarze całego kadru nawet przy wartości F1,8 oraz wspaniały efekt bokeh – znak rozpoznawczy serii G Master.
Zaawansowana technologia Sony umożliwiła stworzenie teleobiektywu o dużej przysłonie, który pozwala uzyskać zachwycającą rozdzielczość nawet przy wartości F1,8 oraz wspaniały efekt bokeh – znak rozpoznawczy serii G Master.
Elementy XA (Extreme Aspherical), ze szkła Super ED (bardzo mała dyspersja) i szkła ED użyte w zaawansowanej konstrukcji optycznej skutecznie korygują aberrację, a system nastawiania ostrości z „szybującymi” soczewkami wykorzystuje pomiary korekcji aberracji, co pozwala zachować najwyższą możliwą rozdzielczość aż do krawędzi obrazu w całym zakresie ostrości.
Niezwykle wysoka precyzja powierzchni elementów XA, dokładna kontrola aberracji sferycznych zarówno na etapie projektowania, jak i produkcji, oraz 11-listkowa kołowa przysłona tworzą wyjątkowo gładki, elegancki efekt bokeh G Master, który maksymalizuje twórcze możliwości wąskiej głębi ostrości w obiektywie F1,8 o średnicy 135 mm.
Jeden element ze szkła Super ED (o bardzo niskiej dyspersji) i jeden element ze szkła ED są strategicznie rozmieszczone, aby zapewniać imponującą ostrość poprzez kompensację osiowej aberracji chromatycznej, która często stanowi problem w teleobiektywach z dużą przysłoną. Oprócz poprawy rozdzielczości ta konfiguracja minimalizuje przebarwienia na krawędziach obiektów, które może wystąpić w tle i na pierwszym planie.
Innowacyjne silniki liniowe XD (extreme dynamic) firmy Sony pozwalają utrzymać ostrość na poruszających się obiektach, wykonawcach na scenie lub innych równie dynamicznych obiektach z niesamowitą szybkością, precyzją i niezawodnością. Umożliwiają również sterowanie cichym autofokusem z niskim poziomem wibracji.
Oryginalna technologia Nano AR firmy Sony to doskonałe rozwiązanie, które pozwala ograniczyć odbijanie się światła wewnątrz obiektywu mogące powodować odblaski i „duszki”. Dzięki temu można uzyskać maksymalny kontrast i maksymalną jasność w najróżniejszych warunkach. (1. Powłoka Nano AR / 2. Szkło / 3. Światło przechodzące)
Obiektyw Sony FE 135 mm f/1.8 GM - SEL135F18GM jest zabezpieczony przed wilgocią i pyłem, co zapewnia niezawodną pracę w trudnych warunkach.
Pierścień regulacji ostrości jest wyposażony w funkcję Linear Response MF, która umożliwia precyzyjną kontrolę i natychmiastowo reaguje na ręczne ustawianie ostrości na zdjęciach i filmach. Stopień ostrości reaguje liniowo na obrót pierścienia regulacji ostrości, dzięki czemu aparat dokładnie dostosowuje się do wyborów operatora niczym w systemach sprzężonych mechanicznie.
Obudowa tubusu obiektywu Sony FE 135 mm f/1.8 GM - SEL135F18GM jest wykonana z trwałego, lekkiego stopu magnezu. Twardość stopu pomaga zachować optymalną precyzję optyczną i niezawodność, a dzięki jego lekkości całość waży mniej.
Ogranicznik zakresu ostrzenia (∞ ~ 1,5 m / 2 m ~ 0,7 m) umożliwia ograniczenie działania autofokusa do określonego zakresu w celu zmaksymalizowania jego szybkości i zapobieżenia skupianiu ostrości na niepożądanych obiektach. Ustawienie dalekie (∞ ~ 1,5 m) umożliwia wykonywanie zdjęć portretów średnich, obejmujących głowę i ramiona oraz pełnych, a ustawienie bliskie (2 m ~ 0,7 m) doskonale sprawdza się w przypadku zbliżeń twarzy lub dużych zbliżeń szczegółów.
Przód obiektywu Sony FE 135 mm f/1.8 GM - SEL135F18GM jest pokryty powłoką fluorytową, która jest chroni przed zanieczyszczeniami (m.in odciskami palców, olejem, kurzem i wodą), co ułatwia czyszczenie obiektywu w przypadku zabrudzenia.
Konfigurowalne przyciski blokady ostrości znajdują się w bocznej i górnej części obiektywu Sony FE 135 mm f/1.8 GM - SEL135F18GM , co zapewnia łatwy dostęp i wygodną kontrolę podczas fotografowania w poziomie lub w pionie oraz niemal pod każdym kątem. Zależnie od potrzeb do przycisków blokady ostrości można przypisać funkcje AF i inne.
Przełącznik trybu ostrości obiektywu Sony FE 135 mm f/1.8 GM - SEL135F18GM umożliwia szybkie przełączanie między trybami AF (autofokus) i MF (ręczna regulacja ostrości), co umożliwia płynne, nieprzerwane fotografowanie.
Pierścień przysłony obiektywu Sony FE 135 mm f/1.8 GM - SEL135F18GM zapewnia natychmiastową reakcję, której profesjonaliści potrzebują zarówno do robienia zdjęć, jak i nagrywania filmów. Zależnie od potrzeb można włączyć lub wyłączyć pracę skokową. W trybie pracy skokowej pierścień Sony FE 135 mm f/1.8 GM - SEL135F18GM wydaje dźwięk kliknięcia ułatwiający precyzyjne ustalenie zakresu obrotu, co jest dobrym wyborem w przypadku robienia zdjęć. Po wyłączeniu pracy skokowej pierścień przysłony działa płynniej i ciszej, zapewniając sprawną i cichą kontrolę podczas filmowania.
pasjonatów i miłośników o różnorodnym doświadczeniu i osiągnięciach.