
Jeśli posiadasz konto na portalu - zaloguj się, jeśli go nie posiadasz zarejestruj się.
najmniejszy i najlżejszy aparat pełnoklatkowy na świecie
Aparat cyfrowy Sony A7C srebrny body ILCE7C to to najmniejszy i najlżejszy pełnoklatkowy korpus na świecie. Mimo niewielkich rozmiarów jakość fotografii i filmów jest dokładnie taka, jakiej można oczekiwać od aparatu z pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu. Szybki, pokrywający rozległy obszar i stabilny system AF pozwala z dużą szybkością wykonywać serie zdjęć. Dzięki regulowanemu nachyleniu ekranu LCD za pomocą Sony A7C jest uchwycić niespodziewaną akcję.
Większa skuteczność przechwytywania światła oznacza wysoką jakość obrazu i małą ilość szumów Większy przetwornik oznacza lepszy obraz. Pełnoklatkowy przetwornik obrazu w aparacie α7C jest znacznie większy od matryc w smartfonach, kompaktowych aparatach cyfrowych, a nawet mających zbliżoną wielkość aparatach APS-C z wymiennymi obiektywami. Przechwytywanie większej ilości światła pozwala uzyskać profesjonalną jakość obrazu z mniejszą ilością szumów i lepiej oddanymi detalami w bardzo jasnych i ciemnych fragmentach.
Pełnoklatkowe przetworniki obrazu pozwalają uzyskać imponujące obrazy o niepowtarzalnych właściwościach. Matryca aparatu Sony A7C ILCE-7C jest ponad dwa razy większa od przetwornika w aparacie APS-C o podobnych wymiarach i nawet 30 razy większa niż przetwornik w smartfonie. Utrwala wspaniałe obrazy o większej głębi i szczegółowości.
Sony A7C jest pomyślany jako nieduży, lekki i poręczny aparat, który możliwościami niczym nie różni się od korpusów pełnoklatkowych. Cel ten udało się osiągnąć dzięki opracowaniu nowych podzespołów mechanicznych, takich jak zminiaturyzowana migawka i moduł stabilizacji optycznej, oraz ulepszeniom w układzie elementów sterujących i konstrukcji.
Zalety pełnoklatkowego przetwornika obrazu w aparacie Sony A7C ILCE7C nie ograniczają się do przechwytywania większej ilości światła. Duże wymiary matrycy i pojedynczych pikseli pozwalają też zwiększyć głębię obrazu, zakres dynamiczny i szczegółowość.
24,2-megapikselowy przetwornik CMOS Exmor R™ i procesor Sony BIONZ X™ zapewniają znakomite odwzorowanie kolorów i szeroki, 15-stopniowy zakres dynamiczny. Pomaga to uzyskać szczegółowe zdjęcia i filmy z płynnymi przejściami tonalnymi w każdym oświetleniu.
Większe piksele w przetworniku oznaczają mniej zakłóceń, a tym samym piękny obraz z większą ilością detali w fakturach i ciemnych fragmentach. Redukcja zakłóceń jest szczególnie wydajna przy średnich i dużych czułościach ISO. Standardowy zakres ISO 100–51 200 można rozszerzyć do ISO 50–204 800.
W aparacie Sony α7C wykorzystano takie same ulepszenia systemu AF, jak w modelu α9. System 4D FOCUS szybko wyszukuje i stabilnie śledzi obiekt w rozległej strefie. Aparat ma łącznie 693 pola AF oparte na wykrywaniu fazy pokrywające około 93% kadru.
Aby ułatwić uchwycenie obiektów w ruchu, aparat Sony A7C pozwala robić zdjęcia seryjne w tempie do 10 kl./s ze śledzeniem AF/AE i do 8 kl./s z podglądem na żywo. Umożliwia też bardzo ciche zdjęcia w tempie do 10 kl./s ze śledzeniem AF/AE.
Aparat Sony A7C srebrny body ILCE7C wyposażono w otwierany na bok monitor LCD o regulowanym kącie nachylenia. Wyświetlany na nim obraz jest dobrze widoczny nawet po podłączeniu mikrofonu, zainstalowaniu korpusu w gimbalu lub wyborze niestandardowej perspektywy. Pojemny akumulator wystarczy na długą sesję, a dzięki gniazdu słuchawkowemu i mikrofonowemu aparat będzie współpracował z ulubionymi akcesoriami. Korpus A7C po prostu idealnie spełnia potrzeby wideoblogerów i innych twórców.
Aparat α7C można z łatwością skonfigurować do zdalnych zdjęć z użyciem Wi-Fi. Pozwala to zdalnie podglądać obraz z aparatu na komputerze, smartfonie lub tablecie, wyzwalać migawkę, zmieniać ustawienia, nagrywać wideoblogi i robić autoportrety.
Zdjęcia i filmy można od razu przesłać do smartfona lub tabletu podłączonego do sieci Wi-Fi 2,4 lub 5 GHz30, aby je obejrzeć, udostępnić i przechować. W pewnych urządzeniach wystarcza do tego jedno dotknięcie, w innych można użyć kodu QR.
Obiektyw Sony FE 70-200 mm f/4 G OSS
Obiektyw Sony FE 70-200 F4 G idealnie sprawdza się przy zdjęciach natury, sportu i innych tematów wymagających większego „zasięgu”. Zapewnia ostry obraz w całym zakresie ogniskowych: od 70 do 200 mm. Dzięki małym wymiarom i wadze doskonale pasuje do miniaturowych, pełnoklatkowych korpusów z mocowaniem typu E, na przykład z serii A7. Jak przystało na produkt z serii G, umożliwia piękne, miękkie rozmycie tła.
W tym niedużym, lekkim obiektywie o stałym maksymalnym otworze przysłony F4 zastosowano najnowocześniejszą optykę. To właśnie dzięki niej uzyskasz atrakcyjny, pełny ekspresji obraz, z którego słyną wszystkie produkty z serii G. Produkcja obiektywów „G Lens” odbywa się z zachowaniem rygorystycznych standardów. Indywidualne testy każdego egzemplarza gwarantują spójną, wysoką jakość obrazu i wynikający z niej twórczy potencjał.
Połączenie precyzyjnych soczewek AA (zaawansowanych asferycznych), szkła Super ED i powłoki Nano AR z zaawansowaną konstrukcją optyczną zapewnia wysoką rozdzielczość całego obrazu niezależnie od nastawionej ogniskowej. Możliwości ekspresji zwiększa 9-listkowa przysłona kołowa. Ułatwia ona uzyskanie atrakcyjnego, miękkiego wyglądu nieostrych fragmentów z naturalnymi światłami.
Ten nieduży, lekki i poręczny obiektyw zmiennoogniskowy z mocowaniem typu E idealnie współpracuje z pełnoklatkowymi korpusami Sony z serii A7. Zaletą obiektywu Sony SEL70200G jest system wewnętrznego ogniskowania, dzięki któremu obiektyw ma stałą długość. Wszystkie elementy sterujące, w tym przełącznik blokady ostrości i ogranicznik zakresu ostrzenia, zaprojektowano z myślą o intuicyjnej obsłudze. W rezultacie użytkownik może skoncentrować się wyłącznie na obrazie.
Wbudowany stabilizator obrazu Optical SteadyShot kompensuje drgania aparatu przy fotografowaniu z ręki i zapobiega zamazaniu obrazu. Ułatwia robienie ostrych, wyraźnych zdjęć przy większych ogniskowych oraz w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Nie ma więc potrzeby zwiększania czułości ISO i ryzykowania nadmiernego poziomu szumu.
Sony FE 70-200mm F4 G OSS jest pierwszym obiektywem z serii A wyposażonym w przełącznik trybu stabilizacji obrazu. Nowością jest także tryb dostosowujący działanie stabilizatora Optical SteadyShot do panoramowania. Dzięki niemu podczas rejestracji obrazu można przemieszczać obiektyw poziomo i skutecznie kompensować skutki drgań w innych kierunkach.
Maksymalna przysłona obiektywu Sony SEL70200G wynosząca F4 nie zmienia się w całym zakresie ogniskowych, od 70 do 200 mm. Dzięki temu możesz swobodnie komponować ujęcia, nie myśląc o korektach ustawień ekspozycji.
Powłokę obiektywu Sony FE 70-200mm F4 G OSS zaprojektowano tak, by uzyskać dokładne przepuszczanie światła, a równocześnie uniknąć niepożądanych refleksów i tzw. duszków. W rezultacie poprawia się kontrast i ogólna jakość obrazu. (1. Powłoka Nano AR / 2. Szkło / 3. Światło przechodzące)
Unikatowa, 9-listkowa przysłona kołowa zachowuje niemal idealnie okrągły kształt nawet po przymknięciu o dwa stopnie. W rezultacie nadaje bardziej miękki i naturalny wygląd nieostrym fragmentom obrazu oraz pozwala lepiej sterować głębią ostrości.
Szybkie i dokładne nastawianie ostrości w obiektywie Sony SEL70200G to zasługa dwóch silników liniowych. Ich ciche, płynne działanie jest dużą zaletą przy nagrywaniu filmów, fotografowaniu szybkich akcji oraz w każdych warunkach, w których konieczne jest częste, szybkie zmienianie ustawienia ostrości. Wewnętrzny system ogniskowania eliminuje ruchomą soczewkę z przodu obiektywu, zmniejsza ogólne wymiary i ułatwia korzystanie z akcesoriów: osłon obiektywu i filtrów polaryzacyjnych.
Niezawodne działanie w różnych, nawet trudnych warunkach to zasługa konstrukcji, która zapobiega przedostawaniu się kurzu i wilgoci do wnętrza obiektywu.